Ogłoszenie

Forum zostało otwarte i można się na nim rejestrować :)

#1 2013-11-20 19:35:42

Carissime

Administrator

Zarejestrowany: 2013-11-20
Posty: 11
Punktów :   

Owczarek Australijski

Owczarek australijski jest mocny, zwinny, uważny i wrażliwy. To pies pełen osobowości i niezwykłej wręcz wszechstronności. Jest bardzo zdolny i wrażliwy a także bardzo szybki i energiczny. Owczarek australijski uwielbia różne zadania i ćwiczenia na świeżym powietrzu wykonywane wraz ze swoim panem. Jest, więc bardzo wymagającym psem, niepolecanym osobom zbyt wygodnym, które nie mają czasu i nie mogą zapewnić temu psu satysfakcjonującego go zajęcia. Owczarek australijski uwielbia, bowiem pracować zarówno umysłowo, jak i fizycznie.

Owczarek australijski dobrze współżyje z dziećmi, z którymi się wychował, ale może odnosić się z rezerwą w kontaktach z nieznanymi mu dziećmi. Część psów całkiem dobrze toleruje inne zwierzęta, ale część będzie ścigać koty i może próbować dominować nad innymi psami. Owczarek australijski jest czujny, posiada silne wyczucie swojego terenu i jest raczej nieufny wobec obcych. Będąc potomkiem psów zaganiających i owczarskich, pies ten może wciąż zachowywać swój instynkt i może szczypać a także krążyć dookoła innych zwierząt i ludzi, starając się utrzymać ich w grupie.

Ilość pielęgnacji owczarka australijskiego zależy od jego szaty, gdyż część psów posiada krótszą sierść i bardziej cienki podszerstek niż inne. Takie psy bardzo linieją dwa razy do roku i ich szata musi być częściej szczotkowana i pielęgnowana podczas tych okresów. Niezależnie jednak od długości włosa, pielęgnacja nie powinna być problemem i przedstawiciele tej rasy psów są dość łatwi w pielęgnacji.


Carissime i Psy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.stosunki07.pun.pl www.ffswiebodzin.pun.pl www.regatywat.pun.pl www.easyplatoon.pun.pl www.kombinacjanorweska.pun.pl