Ogłoszenie

Forum zostało otwarte i można się na nim rejestrować :)

#1 2013-11-27 14:05:30

Carissime

Administrator

Zarejestrowany: 2013-11-20
Posty: 11
Punktów :   

Border Collie

Klasyfikacja FCI: Grupa I. Owczarki i inne psy pasterskie z wyłączeniem szwajcarskich psów do bydła. Sekcja 1. Owczarki.
Nr FCI: 297

Pochodzenie rasy: Wielka Brytania
Data powstania: XVIII wiek.

Wzrost: 46 - 54 cm.
Waga: 14 - 20 kg.
Maść: dopuszcza się różnorodną maść natomiast niedozwolona jest przewaga białego koloru.Border collie jest psem owczarskim i stróżującym pochodzącym z pogranicza Anglii i Szkocji, zwanego po angielsku "borders".

Border collie jest bardzo inteligentnym, błyskawicznie uczącym się, zwinnym psem o dużej wytrzymałości i determinacji w poszukiwaniu satysfakcjonującej go pracy. To istny pracoholik, nawet w gronie znanych z dążenia do pracy owczarków. Jest to jedna z najbardziej wszechstronnych i najszybciej uczących się ras psów. Jest zrównoważonym, bardzo żywym i aktywnym psem. Border collie jest wierny, oddany, a także czuły wobec swojej rodziny. Jednakże, wbrew temu wszystkiemu border collie nie jest psem, który będzie odpowiedni dla większości właścicieli, gdyż wymaga bardzo wiele zajęcia, pracy i aktywności. Bez znalezienia ujścia swojej niespożytej wręcz energii, pies ten nie może być psem rodzinnym, gdyż pies bez zajęcia może sprawiać bardzo duże kłopoty wychowawcze.

Border collie dobrze współżyje ze starszymi, dobrze zachowującymi się dziećmi, ale nie jest to prawdopodobnie najlepszy wybór dla osób szukających towarzysza dla ich dziecka albo dla tych z małymi dziećmi. Pies ten może być ostrożny i nieufny wobec obcych, ale nie powinien być agresywny. Dobrze za to "dogaduje" się z innymi psami i zwierzętami. W niektórych przypadkach, wysoki poziom energii tego psa może sprawić, że border collie może stać się nadmiernie aktywny, ale dzięki sensownemu zajęciu, ćwiczeniom fizycznym i umysłowym ten "problem" może zostać rozwiązany.

Border collie, na co dzień linieje w średnim stopniu, ale dwa razy do roku zrzuca swą sierść całkiem intensywnie. Zazwyczaj wystarczy, co tygodniowe szczotkowanie, aby pozbyć się martwych włosów. Ogółem psy tej rasy są łatwe i niezbyt wymagające w pielęgnacji.


Carissime i Psy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.stosunki07.pun.pl www.ffswiebodzin.pun.pl www.stadolwiejziemi.pun.pl www.regatywat.pun.pl www.easyplatoon.pun.pl